Strona główna / Jak zmierzyć pomieszczenie
ul. Ustalić 22/3, 22-234 Kraków

Jak poprawnie zmierzyć pomieszczenie do wyceny?

Chcąc wykonać wstępną wycenę mebli kuchennych na wymiar należy najpierw dokonać pomiaru pomieszczenia i stworzyć odręczny szkic kuchni wraz z układem mebli. Do tego celu wystarczy nam kartka papieru, ołówek i miarka.

Ze względy na bardzo dużo zapytań o pomiar i cenę kuchni na wymiar przyjeżdżamy na pomiar dopiero po dokonaniu wstępnej kalkulacji na podstawie Państwa szkicu – prosimy o wyrozumiałość.

Co należy zmierzyć aby wycena była jak najbardziej dokładna?

  1. Długość i wysokość wszystkich ścian w pomieszczeniu podana w centymetrach lub milimetrach.
  2. Odległości na ścianach do okien i drzwi oraz wysokości od podłogi do parapetu.
  3. Szerokość przejścia w drzwiach.
  4. Szerokość okien oraz ich wysokość.
  5. Umiejscowienie na ścianach rur, podłączeń, instalacji, gniazdek, grzejników bądź innych tzw 'stałych punktów’ w pomieszczeniu.
  6. Oznaczenie na szkicu miejsc w których chcieli by Państwo mieć zlew, piekarnik, lodówkę, zmywarkę, płytę grzewczą okap lub inne AGD.

Pomiar pomieszczenia nie musi być dokładny co do milimetra natomiast im będzie dokładniejszy tym lepiej, ponieważ unikniemy ewentualnych zmian technicznych w projekcie. Prawidłowy pomiar jest niezbędny do wykonania wstępnego projektu oraz wyceny,  a także określenia Państwa potrzeb i możliwości.

Bardzo ważna jest konsultacja w trakcie remontu pomieszczenia lub przed po to aby dostosować wszystkie instalacje pod meble kuchenne i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z późniejszym montażem mebli w kuchni. Pamiętajmy zatem, że bezpośrednio za sprzętami AGD nie powinny znajdować się gniazda prądu czy instalacje wodne. W razie pytań i konsultacji bardzo prosimy o kontakt, a z przyjemnością odpowiemy na Państwa wszystkie pytania.